Fakt bomba

Autor: Jana Siváková | 6.7.2011 o 8:32 | (upravené 6.7.2011 o 9:26) Karma článku: 11,91 | Prečítané:  873x

    Skončil sa školský rok. Predstavte si, že vaše dieťa sa po celých 10 mesiacov poctivo pripravovalo do školy a jeho práca sa odzrkadlila na vysvedčení. Predstavte si, že vaše dieťa vás rešpektuje, nemá problémy so správaním v škole, doma, má svojich priateľov, záujmy...

      Jednoducho si predstavte, že máte ak nie ideálne, tak normálne "fungujúce" dieťa.  Máte ho radi, nie preto, že sa mu tak darí, ale už len preto, že existuje.  Chcete mu urobiť radosť, tak ho prihlásite do detského letného tábora, pretože vaše dieťa tábory miluje.  Vaša voľba padne na taký, v ktorom vaše dieťa ešte nikdy nebolo, nikdy tam o ňom nepočuli. Pošlete prihlášku, príde vám vyrozumenie, že miesta v tábore sú ešte voľné a vaše dieťa môže prísť, tak sa chystáte zaplatiť plnú sumu za pobyt. O pár dní vám však príde ďalší mail, v ktorom sa píše, že vaše dieťa v tábore nechcú, pretože nevedia zabezpečiť špeciálne potreby, ktoré má. Zdá  sa vám to ako vo sne, pretože o žiadnych špeciálnych potrebách neviete, nič extra nepožadujete. Voláte kompetentným do cestovky a jediným výsledkom rozhovoru je, že  vaše dieťa do vybraného tábora jednoducho nesmie.

      Aj keď sa to zdá ako nezmysel a hlúposť, táto vec sa skutočne udiala. Presne tak, ako som ju popísala, len s tým rozdielom, že nešlo o dieťa z bežnej (zámerne nepíšem normálnej) rodiny, ale o deti z detského domova, ktoré si svoj "pôvod" nevybrali a nijako sa oň nezaslúžili.

      Človek nemá byť diskriminovaný na základe rasy, vierovyznania, pohlavia atď.,  ale môže byť diskriminovaný na základe toho, že jeho rodičia nezvládli byť rodičmi? Je nutné dať najavo ťažko skúšaným deťom, že sú iné, horšie, ako ostatné deti? Je naozaj nutné si do nich doslova kopnúť?

      Je možné, že organizátori tábora mali niekedy v minulosti zlú skúsenosť s nejakým "domováckym" dieťaťom, ale neverím, že všetky ostatné deti z bežných rodín sa vždy, za všetkých okolností správali výhradne vzorovo a predsa nemajú zakázaný vstup. A ak by cestovná kancelária stále videla problém v tom, odkiaľ deti sú, existuje riešenie - napríklad vyzvať detský domov, z ktorého deti sú, aby na vlastné náklady, s plne hradeným pobytom, zabezpečil zodpovednú osobu, ktorá bude v prípade potreby poruke (aj keď si myslím, že cestovka  zaoberajúca sa rekreáciou detí má mať personál dostatočne fundovaný na to, aby sa vedel postarať o normálne zdravé deti). Som presvedčená, že jednu osobu navyše by kapacitne bez problémov zvládli. Nestalo sa tak, asi majú organizátori toľko klientov, že si môžu vyberať.

    P.S.: Ďakujeme cestovnej kancelárii Bombovo, že sa jej podarilo zmariť jeden detský sen. Naše deti pôjdu do iného tábora, v ktorom si klientov vážia. A bez obáv, vašu cestovku už obťažovať nebudeme.

     

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?